None i Marbella, Frittstående villa
Frittstående villa

Villa Alcala 70 til salgs i Marbella

Villa Alcala 70 er en luksuriøs villa i Nueva Andalucía, Marbella, beliggende i den prestisjetunge Golfdalen. Denne moderne eiendommen tilbyr en kombinasjon av elegant design og praktisk funksjonalitet. Med enkel tilgang til golfbaner som Las Brisas og Los Naranjos, samt nærhet til Marbella sentrum, gir villaen en avslappet livsstil med alle bekvemmeligheter innen rekkevidde. Den er egnet for de som søker en eksklusiv bolig i et rolig, men sentralt område.

Fra €11 750 000
5
Soverom
5
Bad
986 m²
Boareal
Fra €11 750 000
Pris fra
0,7 km
Avstand til strand
Innflytningsklar
Byggestatus

Profilanalyse

Område

Villaen ligger i Nueva Andalucía, kjent for sine grønne omgivelser og nærhet til fasiliteter. Beliggenheten gir enkel tilgang til golfbaner, butikker og restauranter. Puerto Banús ligger også i nærheten, noe som gjør det enkelt å nyte både ro og det pulserende livet på Costa del Sol.

Planløsning

Villa Alcala 70 tilbyr fem soverom og fem bad, noe som gir god plass for familie og gjester. Med et boareal på 986 m² og en tomt på 1727 m², er det rikelig med rom for både privatliv og sosialt samvær. Villaen er utstyrt med moderne fasiliteter og en privat svømmebasseng, solid for avslapning og underholdning.

Byggestatus

Villaen er ferdigstilt, noe som betyr at den er klar for umiddelbar innflytting. Dette gir kjøpere muligheten til å unngå ventetiden som følger med nybyggprosjekter. Eiendommen er bygget med høy kvalitet og moderne standarder, noe som sikrer en komfortabel og luksuriøs livsstil.

Viktig å vite

Prosjektet har ingen dokumenterte begrensninger i databasen vedrørende støy, utsikt eller spesifikke fasiliteter. Det er likevel viktig å merke seg at eiendommen ligger i et etablert boligområde, noe som kan innebære en viss grad av aktivitet og trafikk i nærområdet.

Livsstil & Omgivelser

Denne villaen passer godt for den etablerte familien som ønsker en romslig og luksuriøs bolig i et attraktivt område. Golfentusiaster vil sette pris på nærheten til flere anerkjente golfbaner, mens de som liker å tilbringe tid ved stranden, vil ha enkel tilgang til kysten. Med underholdningsfasiliteter som hjemmekino, treningsstudio og spa, er villaen også egnet for de som verdsetter privatliv og komfort.

Kvalitet & Standard

Villa Alcala 70 er bygget med fokus på høy kvalitet og moderne design. Materialene som er brukt, er nøye utvalgt for å sikre både estetikk og funksjonalitet. Eiendommen er utstyrt med klimaanlegg, varm og kald A/C, gulvvarme og en peis, noe som gir et behagelig inneklima hele året. Doble vinduer bidrar til god isolasjon og lydisolering. Innredningen er stilfull og moderne, og det er lagt vekt på detaljer i alle rom.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Villa Alcala 70 er tilgjengelig fra €11,500,000. Denne prisen reflekterer eiendommens størrelse, beliggenhet og luksuriøse fasiliteter. Med fem soverom og fem bad, et stort boareal og en privat tomt, tilbyr villaen en eksklusiv mulighet for de som søker en bolig av høy kvalitet i Marbella.

€11 750 000
Pris fra
5
Soverom
5
Bad

Omgivelser & Livsstil

Villa Alcala 70 er et sted for de som setter pris på luksus og komfort i hverdagen. Tenk deg å starte dagen med en svømmetur i det private bassenget, etterfulgt av en rolig frokost på den overbygde terrassen. Ettermiddagen kan tilbringes på en av de nærliggende golfbanene, mens kvelden avsluttes med en middag i en av de mange restaurantene i Marbella. Beliggenheten gir en kombinasjon av ro og tilgang til et bredt spekter av aktiviteter og fasiliteter.

Beliggenhet & Området: Marbella

Nærområdet & Tilgjengelighet

Villa Alcala 70 ligger i et område med enkel tilgang til daglige nødvendigheter og et bredt spekter av fritidsaktiviteter. Supermarkeder, apotek og helsesentre er lett tilgjengelige. Marbella tilbyr et variert utvalg av restauranter, butikker og kulturelle attraksjoner. Området er kjent for sin høye levestandard og internasjonale atmosfære, noe som gjør det attraktivt for både fastboende og feriegjester.

Kart & Område

Kartet viser Villa Alcala 70s beliggenhet i Nueva Andalucía, Marbella. Nærhet til golfbaner og Puerto Banús gjør det til et attraktivt sted for de som ønsker en kombinasjon av ro og tilgang til fasiliteter.

Beachfront room with ocean view, featuring a private balcony and lounge chairs.
Områdeguide: Nueva Andalucía Marbella

Kommunikasjon & Fasiliteter

Playa de la Bajadilla 0,7 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 39 km
Gibraltar (GIB) 58 km

Villaen ligger 3 km fra Playa de Puerto Banús og 3.1 km fra Playa Canina Ventura del Mar. Nærmeste flyplass er Málaga-Costa del Sol, som ligger 46 km unna. Dagligvarebutikker ligger 1.5 km unna, og nærmeste sykehus er 714 meter unna. Golfentusiaster vil sette pris på at Magna Marbella Golf ligger kun 342 meter unna, mens Real Club de Golf Las Brisas ligger 623 meter unna.

Kilde: CTAN, Overpass/OSM

Natur & Klima

3856
Soltimer
5
Badesesong (mnd)
29m
Høyde over havet
19.2°C
Gjennomsnittstemperatur
1.7%
Helning til stranden

Marbella har et middelhavsklima med milde vintre og varme somre. Gjennomsnittstemperaturen varierer fra 12°C til 26°C. Med 3,856 soltimer i året og et 5-måneders svømmesesong, er det gode muligheter for å nyte utendørsaktiviteter. Villaen ligger 20 meter over havet, og området har en svak helling mot stranden, noe som gir lett tilgang til kysten.

Kilde: Open-Meteo

Strender & Fritid

Strender & Kyst

  • Playa de la Bajadilla 0,7 km
  • Playa de Casablanca Blue Flag 2,4 km
  • Playa de Nagüeles Blue Flag 3,1 km
  • Cabopino Blue Flag
  • El Cable Blue Flag
  • El Faro Blue Flag

Golfbaner

  • The Range golf lessons 6 km
  • Real Club de Golf Las Brisas 7,5 km
  • Magna Marbella Golf 8,3 km
  • Greenlife Golf Driving Range 9,3 km

Marbella har flere strender med Blått Flagg, inkludert Cabopino, Casablanca og El Faro. Området er også kjent for sine golfbaner, som Magna Marbella Golf og Real Club de Golf Las Brisas. Med 415 sportsfasiliteter i området, er det mange muligheter for å holde seg aktiv. Nærheten til Puerto Banús gir også tilgang til et bredt utvalg av vannsport og båtliv.

Kilde: Overpass/OSM, Junta de Andalucía

Regionens beliggenhet

Villa Alcala 70 ligger i Nueva Andalucía, en del av Marbella, som er kjent for sin sentrale beliggenhet på Costa del Sol. Byen er et knutepunkt for turisme og har et variert utvalg av butikker, restauranter og kulturelle attraksjoner. Nueva Andalucía er et populært boligområde med en rolig og grønn atmosfære.

Prosjektdetaljer

Prosjekt Villa Alcala 70
By Marbella
Region Costa del Sol
Pris fra €11 750 000
Soverom 5
Bad 5
Boareal 986 m²
Pris per m² €11 916 / m²
Tomtestørrelse 1727 m²
Areal Costa del Sol
Terrasse 528 m²
Parkering Ja
Hage Nei
Svømmebasseng Ja
Ferdigstillelse 2026
Matrikkelreferanse 3222108UF2432S
Publisert 2026-05-11

Ref: CS546644

Sammendrag

  • Luksuriøs villa i Nueva Andalucía, Marbella
  • Fem soverom og fem bad
  • Privat svømmebasseng og underholdningsområde
  • Nærhet til golfbaner og Puerto Banús
  • Ferdigstilt og klar for umiddelbar innflytting

Regional sammenligning

Villa Alcala 70 er en av flere luksuriøse eiendommer i Marbella-området. Sammenlignet med Camojan Six Villas og Alcala 4, som også ligger i Marbella, tilbyr Villa Alcala 70 en lignende standard for luksus og komfort, men med sin egen unike design og fasiliteter. Acqua Gardens i Estepona, som ligger noe lenger vest, tilbyr et annet prisnivå og en annen type eiendom, men gir også en mulighet for de som søker en bolig på Costa del Sol.

Ofte stilte spørsmål Om dette prosjektet Villa Alcala 70

Hvorfor er denne villaen så dyr?
Prisen reflekterer eiendommens størrelse, beliggenhet i et eksklusivt område, og de luksuriøse fasilitetene som tilbys.
Hvordan kommer jeg meg fra flyplassen til villaen?
Málaga-Costa del Sol flyplass ligger 46 km unna. Transport kan ordnes med taxi, leiebil eller privat transport.
Hvilke klimakontrollsystemer er installert?
Villaen er utstyrt med klimaanlegg, varm og kald A/C, gulvvarme og peis.
Er Nueva Andalucía et bra sted å investere i eiendom?
Nueva Andalucía er et populært og eksklusivt område, kjent for sin høye levestandard og nærhet til fasiliteter, noe som gjør det attraktivt for investorer.